Pakty zatrudnieniowe - Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej


Pakt zatrudnieniowy na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych 50+ w powiecie skarżyskim

Pakt III logo gora.png

Pakt III partnerzy.pngW 2016 roku Starosta Powiatu Skarżyskiego przy udziale Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej zainicjował powstanie „Paktu Zatrudnieniowego na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych 50+" skupiającego partnerów publicznych i niepublicznych instytucji oddziałujących na lokalny rynek pracy.
Liderem projektu został Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej.
„Pakt Zatrudnieniowy na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych 50+" został podpisany 13.12.2016r. przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Romana Białka, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pawła Perkowskiego, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Bożenę Bętkowską, Dyrektor Centrum Integracji Społecznej Edytę Górlicką, p.o. Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku Kościelnym Agatę Gulę, Prezesa Akademii Przedsiębiorczości Sp. z o.o Michała Zatorskiego oraz Prezesa Fundacji Agencja Rozwoju Regionalnego Ryszarda Nosowicza.
Pakt stale poszerza grono biorących w nim udział instytucji. Dziś tworzy go 9 Partnerów, oprócz uczestniczących od początku instytucji z czasem dołączyło Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Skarżysku-Kamiennej.
Pakt Zatrudnieniowy ma charakter otwarty, więc w każdym momencie istnieje możliwość dołączania się do Paktu nowych podmiotów, jak i podejmowania nowych zadań związanych z aktywizacją społeczno – zawodową osób bezrobotnych po 50 roku życia,
Głównym celem Paktu Zatrudnieniowego jest wielosektorowe wsparcie, co stanowić ma skuteczne narzędzie aktywizacji osób 50+ pozostających bez zatrudnienia. Aktywizacja grupy docelowej ma w szczególności pokryć zapotrzebowanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw na wykwalifikowanych pracowników.
Sukces jaki Pakt odniósł w 2017r. sprawił, że w jego partnerzy podjęli decyzję o kontynuowaniu jego działań w 2018r. i 2019r.Wsparcie zostanie udzielone uczestnikom III edycji Paktu Zatrudnieniowego w ramach innowacyjnego narzędzia JobFirma 2019.

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje można uzyskać w PUP Skarżysko-Kam pok. 6 pod numerem telefonu 412517337.


 

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę